ЛЮДМИЛА ДМИТРІВНА ЧЕКАЛЕНКО

Персональний сайт Людмили Чекаленко

Блог
Меню сайту
Форма входу

Пошук
Календар
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 77
Друзі сайту
ДУ "Інститут всесвітньої історії НАН України"

КНУ імені Тараса Шевченка
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
Вітаю Вас, Гість · RSS 27.11.2024, 01:40

Головна » 2018 » Жовтень » 09

В аналітичній записці розглядається поточна ситуація, що склалася в інтеграційній Європі:

  • проблемні питання Brexit на сучасному етапі «розлучення»;
  • кризові явища в німецькій економіці;
  • активізація підривних сил Росії на Балканах, що намагається загальмувати процес розширення ЄС, а також
  • «тиха» економічна експансія Китаю в євроінтеграційний простір.

Європейський Союз важко «перетравлює» гарячі проблеми спекотного літа 2018 року. В британських урядових колах майорить думка про неможливість вкластися ... Читати далі »

Переглядів: 524 | Додав: Lyudmyla_D_Chekalenko | Дата: 09.10.2018

Черговий «судовий» скандал розвертається в Польщі.

83% опитуваних громадян Республіки Польща обрали перебування в Європейському Союзі, на противагу 11%, що «проти». Водночас вибори 2015 року продемонстрували, що суспільство прагне змін…і у першу чергу в судовій сфері.

Що криється за невдоволенням  поляків? У першу чергу триваюча економічна криза в країні, як і в ЄС в цілому. До того ж і ... Читати далі »

Переглядів: 466 | Додав: Lyudmyla_D_Chekalenko | Дата: 09.10.2018

Summary

The article discusses the essence of Europe Day, the story of this date and the way to the European integration, EU. Europe will not be made all at once, or according to a single plan. It will be built through concrete achievements which first create a de facto solidarity.

Keywords: Europe Day, European unity of coal and steel, Saar problem.

Civilized Europe on May 9 celebrated the 65th anniversary of his birth! The venerable age, indicating the successful combination of the integration of theory and practice, the successful implementation of the strategy and concept matching the then realities impressive predictability and objectivity of theoretical thinking, in practice.

Deep respect should be given to mastermind and distributors concept of integration - Monnet, Jean (Jean Monnet) and Robert Schumann (Robert Shuman), out of which all oth ... Читати далі »

Переглядів: 464 | Додав: Lyudmyla_D_Chekalenko | Дата: 09.10.2018

Анотація. В статті розглядаються ознаки формування тоталітарної системи правління в пострадянських країнах Центральної Азії. Зазначене виявляється у збільшенні оборонних витрат, нарощуванні збройних сил, закупівлі сучасної летальної зброї, зокрема найновіших західних зразків, боротьбі за зони впливу, перманентних територіальних конфліктах тощо. На фоні тоталітаризації політики, економіки і суспільства спостерігається згортання демократичних ознак розвитку, правових засад управління, наступ на права і свободи людини.

Ключові слова: Центральна Азія, тоталітаризм, російський чинник, ОДКБ, проамериканська політика, зброя.

 

Annotation. The article reviews the features of a totalitarian governance system that is under formation in the post-Soviet states of Middle Asia. The later manifests in the increase of expenses for military defence, purchases of modern lethal weapon, including newest Western samples, str ... Читати далі »

Переглядів: 334 | Додав: Lyudmyla_D_Chekalenko | Дата: 09.10.2018

У статті на прикладах посування України шляхом європейської інтеграції автор розмірковує про взаємозалежність стабільності національної безпеки від реалізації зовнішньополітичного вектора.

Ключові слова: стабільність, вектор, євроінтеграція, Україна, війна, паралелі

Ключовим вектором зовнішньої політики України в контексті національної безпеки є посування держави у напрямі європейської та євроатлантичної інтеграції. З огляду на обмежений обсяг статті, зосередимось на європейській інтеграції, що Україна закріпила в законодавчому полі своєї зовнішньої і внутрішньої діяльності. Може виникнути питання, чому держава обрала європейський шлях, а не азіатський або євразійський? Мабуть тому, що українське громадянське суспільство ідентифікує себе європейцями. ... Читати далі »

Переглядів: 410 | Додав: Lyudmyla_D_Chekalenko | Дата: 09.10.2018

За місце непостійного члена Ради Безпеки ООН на 2000 – 2001 роки від групи центрально-східноєвропейських країн наприкінці 1990-х років боролися дві країни: Словаччина і Україна. Оскільки в Україні посольств низки зарубіжних країн ще не було, а всі переважно розташовувалися в Москві, то дипломати Посольства України в Російській Федерації отримали завдання – просувати кандидатуру України на місце непостійного члена Ради Безпеки ООН через ці дипломатичні установи.

Працюючи в політичному відділі Посольства України в Російській Федерації отримала завдання:

1. Налагодити контакти з Посольствами кількох країн.

2. Напроситися на бесіду.

3. Поінформувати іноземних дипломатів про переваги України.

4. Намагатися переконати їх підтримати кандидатуру України.

В Посольстві нам видали ілюстративні матеріали про Україну: гідно надруковані журнали, на чудовому папері з якісними фотографіями, які й досі використовую у своїх підручниках; інші ... Читати далі »

Переглядів: 441 | Додав: Lyudmyla_D_Chekalenko | Дата: 09.10.2018

Україна – одна з небагатьох держав світу, яка, розбудовуючи відносини з європейськими країнами, спромоглася віднайти формулу подолання негативних нашарувань, що накопичувалися у взаєминах з європейськими сусідами протягом століть, толерантно поставитись до політичних устремлінь інших, іноді навіть в ущемлення власних інтересів. При цьому, не зважаючи на важкий тягар історичних образ, вибудувала взаємини з вчорашніми противниками і конкурентами на толерантних засадах міжнародного права, поважаючи суверенітет, територіальну цілісність і право вибору кожного.

Особливе місце в цій низці взаємовпливів належить польському факторові. Не занурюючись у глибину століть, зазначимо, що Польщі і полякам відведено чимало сторінок української історії. Були вони різноманітними: і негативними, і позитивними, оскільки відносини між сусідами, в які глибоко вплетений також територіальний чинник, не бувають простими і однозначними.

... Читати далі »
Переглядів: 371 | Додав: Lyudmyla_D_Chekalenko | Дата: 09.10.2018

Copyright Artur Boiko © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz